DEWELOPER

605 196 744

banner-image

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Kutnie – co kupić?

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Kutnie – co kupić? Kutno jest miastem, które zyskuje na atrakcyjności w oczach potencjalnych inwestorów. Doskonała lokalizacja w centrum Polski, spora liczba działek budowlanych oraz inwestycyjnych w przystępnych cenach, rozwijająca się infrastruktura oraz dostępność wyspecjalizowanych firm budowlanych oraz wykończeniowych – to wszystko sprawia, że deweloperzy chętnie inwestują w tym regionie.

Inwestycje na rynku pierwotnym

Niemal każda z realizacji, jakie dotyczą rynku pierwotnego spotyka się z dużym zainteresowaniem Kutnian. Dlaczego? Ponieważ jest świeżą, nowoczesną i ekologiczną alternatywą dla budownictwa z wielkiej płyty i innych mieszkań z rynku wtórnego, których w mieście nie brakuje.

Nadal też borykamy się w tym rejonie z niedoborem lokali, co skutkuje wyższymi cenami za wynajem. Chcąc uniknąć płacenia 2000-3000 złotych miesięcznie za coś, co nie jest ich własnością, zwłaszcza młodzi ludzie szukają korzystnej dla siebie alternatywy. Znajdują ją oczywiście w nowych mieszkaniach, ale nie tylko. Popularne w mieście i okolicy stają się budynki w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej z dostępami do ogródków.

Zalety inwestowania w nowe mieszkania

Nowe mieszkania cieszą się dużą popularnością, o czym może świadczyć fakt, że bardzo szybko znajdują nabywców. Często jeszcze przed rozpoczęciem budowy pojawiają się pierwsze rezerwacje, a kolejne są wtedy tylko kwestią czasu. Jednak każdy z inwestujących zwraca uwagę na to, jak szybko powstanie jego wymarzone mieszkanie. Z uwagi na rosnące stopy procentowe oraz inflację, priorytetem okazuje się krótkie oczekiwania na oddanie kluczy.

I dlatego inwestujący w Kutnie muszą mieć to na uwadze, kiedy przystępują do prac budowlanych. Zatrudnienie podwykonawców z miasta lub okolic okaże się dla nich najbardziej opłacalne i da szansę na szybkie ukończenie prac – w terminie, co jest ważne ze względów wizerunkowych, ale też finansowych (rozliczenie transz, odbiory techniczne).

Czy Kutno to dobre miejsce na inwestycje deweloperskie?

Boom na rynku nieruchomości trwa i na razie nic nie wskazuje na to, żeby miał się skończyć. Nie maleje zapotrzebowanie na nowe mieszkania i domy także w Kutnie – mieście liczącym około 44 tysięcy mieszkańców. Wiele z nich jest związanych zawodowo ze stolicą województwa, ale rezygnuje z mieszkania w Łodzi ze względu na wysokie koszty mieszkań i utrzymania, korki oraz zanieczyszczenie powietrza.

Wyprowadzka na peryferie to okazja do oszczędności. Ceny mieszkań są tutaj niższe, a jakość budownictwa stoi na wysokim poziomie. Odpowiada to aktualnym standardom energooszczędnym oraz architektonicznym, dlatego szukający lokali w Kutnie mają pełne zaufanie do tutejszych deweloperów. Współpraca z lokalnym wykonawcą pozwala im szybko i profesjonalnie budować całe osiedla, jak i pojedyncze budynki w kameralnym otoczeniu. Kluczowe jest zatem znalezienie odpowiedniego miejsca pod inwestycję oraz podwykonawców – gdy przyjdzie do sprzedaży zainteresowani nabywcy zjawią się sami.

banner-imageGet in touch

W CZYM MOGĘ POMÓC?

Jeśli masz pytania - zadzwoń lub napisz do nas!

INFOLINIA

605 196 744